Czym jest Cognitive Automation?
W pierwszej części webinaru Marcin Kluczyk opowiada o cognitive automation jako koncepcji, definiuje technologie, które można określić jako automatyzację kognitywną i wyjaśnia, jak wspomaga ona automatyzację procesów. Krótko podsumowuje również prezentowane podczas webinaru produkty, które są kluczowe dla use case’ów przedstawionych w drugiej części webinaru.
Dowiesz się również, jak technologie kognitywne przyczyniają się do:
- redukcji kosztów,
- wzrostu przychodów,
- podniesienia obsługi klienta na najwyższy poziom.
Można powiedzieć, że kognitywna automatyzacja to takie stwierdzenie, że jest to technologia, która imituje zachowanie człowieka, wykorzystując część umiejętności typowych dla ludzkiej percepcji. Nie ma rozwiązania jednego, które jest produktem cognitive. Natomiast wiele różnych technologii czy wiele różnych produktów połączonych razem, potrafi doprowadzić do automatyzacji procesu. Marcin Kluczyk
BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER, TUATARA
Szczegółowe use case’y zastosowań w branży energetycznej i górniczej
Pierwsze demo dotyczy przykładu klienta, który chce złożyć wniosek o nowe przyłącze. Drugi use case obrazuje przykład obecnego klienta, który chce zmienić parametry przyłącza. Trzeci natomiast to przykład weryfikacji i ekstrakcji danych bezpośrednio z załącznika.
Use case’y obrazują jak Wirtualny Asystent – w postaci technologii Actionbot, IBM Watson Assistant, SensID z technologią rozumienia dokumentów, w połączeniu ze sprawnym systemem do obsługi spraw od IBM – wszechstronnie wspiera klienta. Nawiguje, podpowiada odpowiedzi, doradza, weryfikuje w czasie rzeczywistym tożsamość oraz rodzaje dokumentów czy też informuje o brakujących danych w dokumentach. Actionbot, SensID i IBM Case Manager razem są przykładem technologii kognitywnej, która imituje zachowania człowieka.
Przeczytaj więcej o Cognitive Automation na naszym blogu.