Konwersacyjna obsługa klienta. Czy ChatGPT zrewolucjonizuje komunikację z klientem?

Marcin Majka, Product Owner Fintina w firmie TUATARA, w trakcie prezentacji podczas e-Leasing Day 5.0 podkreślił niejednokrotnie, że sztuczna inteligencja nie jest wcale rewolucją, ale raczej ewolucją, która ma wspierać i automatyzować istniejące procesy biznesowe.

W TYM VIDEO:
  • ChatGPT to ewolucja, nie rewolucja
  • Sztuczna inteligencja a etyka i regulacje
  • Speaker:
Marcin Majka

Marcin Majka

Product Owner, Fintin

Konwersacyjna obsługa klienta: ChatGPT to ewolucja, nie rewolucja

W pierwszej części prezentacji o konwersacyjnej obsłudze klienta, Marcin zwraca uwagę na powszechność ChatGPT w ostatnich tygodniach i miesiącach. Przedstawia go jako wirtualnego asystenta, który będzie towarzyszyć mu podczas prezentacji. Tym samym zaznacza, że celem jest przekonanie słuchaczy o ewolucyjnym charakterze sztucznej inteligencji. 

W dalszej części prezentacji Marcin podkreśla, że dzisiejsze firmy leasingowe chcą poszerzać swoje portfolio klientów poprzez interakcje i rozmowy z użytkownikami. Słusznie zauważa również, że rozmowa z klientem w branży leasingowej jest procesem, który można zautomatyzować i obsługiwać za pomocą sztucznej inteligencji, która w ramach kognitywnej automatyzacji ma wspierać oraz optymalizować procesy biznesowe, takie jak oceny, negocjacje czy podpisywanie umów.  

Sztuczna inteligencja, a etyka i regulacje

Marcin kilka razy pokazał ograniczenia aktualnego stanu ChatGPT, wskazując na potrzebę treningu modeli na odpowiednich zbiorach danych oraz konieczność uwzględnienia kontekstu. Wspomina również o konieczności brania pod uwagę tematu etyki sztucznej inteligencji oraz kwestii jej regulacji, wskazując na rosnącą świadomość w tej dziedzinie. Podkreśla potrzebę budowania rozwiązań zgodnych z przepisami i normami etycznymi. 

Musimy budować rozwiązania, które będą audytowane, ponieważ wykorzystując sztuczną inteligencję do podejmowania decyzji, musimy być pewni tego, że będziemy w stanie dojść, na podstawie czego ta decyzja została podjęta; na podstawie czego została wydana i następnie móc odzwierciedlić to przed organem nadzorczym – w razie wątpliwości również przed klientem. Marcin Majka
Product Owner of Fintin

Przeczytaj podsumowanie naszych pozostałych prezentacji e-Leasing Day 5.0 tutaj.

W TYM VIDEO:
  • ChatGPT to ewolucja, nie rewolucja
  • Sztuczna inteligencja a etyka i regulacje
  • Speaker:
Marcin Majka

Marcin Majka

Product Owner, Fintin
Spodobało Ci się?