Warsztat: Kognitywna obsługa klienta czy kognitywna automatyzacja procesów firm leasingowych?

Marcin Majka (Product Owner Fintin, TUATARA) i Tomasz Rzeźniczak (CEO, 4Semantics – część Grupy TUATARA) przeprowadzili warsztat na temat pojęć kognitywnego wsparcia procesów i kognitywnej automatyzacji. Głównym celem było zbadanie procesu wdrażania automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji w organizacjach, skupiając się w szczególności na możliwościach automatyzacji kognitywnej oraz jej pozytywnym wpływie na optymalizację kosztów i pracy.

W TYM VIDEO:
  • Poznaj automatyzację kognitywną oraz możliwości interakcji z klientami
  • Czy dzięki sztucznej inteligencji można w całości wyeliminować ludzkie błędy?
  • Speakerzy:
Marcin Majka

Marcin Majka

Product Owner Fintin
Tomasz Rzeźniczak

Tomasz Rzeźniczak

CEO, 4Semantics (część Grupy TUATARA)

Kognitywna obsługa klienta: Poznawanie automatyzacji kognitywnej i interakcji z klientem  

Warsztaty rozpoczęły się od modelowania wybranych procesów biznesowych, w szczególności związanych ze zleceniami serwisowymi w firmach leasingowych. Prowadzący omówili procesy kognitywne zachodzące w interakcjach z klientem, takie jak obsługa warsztatu samochodowego, akceptacja faktury i ustalanie kosztów. Uczestnicy zostali zachęceni do aktywnego udziału i wspólnego stworzenia procesu związanego z rejestracją sprawy za pośrednictwem wiadomości e-mail. 

Czy dzięki sztucznej inteligencji można w całości wyeliminować błędy ludzkie?    

Warsztaty obejmowały dyskusje na temat sztucznej inteligencji, rozumienia języka naturalnego oraz praktycznych aspektów przygotowywania i oznaczania dokumentów do automatyzacji w oparciu o ustrukturyzowane lub nieustrukturyzowane dane.   

Marcin i Tomek rozmawiali również o etapach procesu wypełniania danych, w których może pojawić się błąd ludzki oraz o potrzebie neutralnego interpretowania przez pracowników informacji prezentowanych w dokumentach.  W trakcie dyskusji, uczestnicy zidentyfikowali kilka kluczowych punktów związanych z omawianym procesem biznesowym. Przyznali, że na różnych etapach procesu może wystąpić błąd ludzki oraz zwrócili uwagę na obecność dokumentów, zarówno ustrukturyzowanych, jak i nieustrukturyzowanych, takich jak kosztorysy, faktury czy zgłoszenia zleceń serwisowych. 

Zastanówmy się nad znaczeniem kognitywnej obsługi procesu czy też kognitywnej automatyzacji i tego, co to tak naprawdę dzisiaj znaczy dla biznesu.  Należy pamiętać, że na te procesy biznesowe, które zachodzą w organizacjach, niejednokrotnie nie ma jednego tradycyjnego sposobu automatyzacji. Natomiast te narzędzia, które obecnie powstają, jak wykorzystanie sztucznej inteligencji czy rozumienie języka naturalnego dążą do tego, żeby pewne procesy poznawcze, z których na co dzień jako osoby podejmujące decyzje korzystamy, przenosić na warstwę systemową. Marcin Majka
Product Owner of Fintin

Przeczytaj więcej o naszych wystąpieniach na e-Leasing Day 5.0 na naszym blogu.


W TYM VIDEO:
  • Poznaj automatyzację kognitywną oraz możliwości interakcji z klientami
  • Czy dzięki sztucznej inteligencji można w całości wyeliminować ludzkie błędy?
  • Speakerzy:
Marcin Majka

Marcin Majka

Product Owner Fintin
Tomasz Rzeźniczak

Tomasz Rzeźniczak

CEO, 4Semantics (część Grupy TUATARA)
Spodobało Ci się?

Może Cię zainteresuje